Kaksion myyntistailaus

Nyt on bloggailutaukoa vietetty reilu kuukausi ja tuli sellainen kiva juttu eteen, että ajattelin sen tänne raportoida. Mielessäni onkin päivittää blogia aina silloin kun on jotain kivaa kerrottavaa.

Nyt on; stailasimme nimittäin veljeni kanssa hänen Helsingissä omistamansa huoneisto myynnin vauhdittamista varten ja se kuulkaas kannatti! Useamman kuukauden tyhjänä myynnissä ollut asunto meni kalustettuna kaupaksi muutamassa viikossa. Veljeni hankki asuntoon uudet kalusteet ja tekstiilit ja tokihan asunto näytti heti paremmalta kuin ilman sisustusta.

Huoneistossa on 35,5 m2, johon tilaan onkin saatu sopimaan huoneet kivasti. Kuten ylläolevasta kuvasta näkyy, veljeni lisäsi huoneiston keittiöön liikutettavan saarekkeen. Sillä saatiin lisää niin tärkeää säilytys- ja tasotilaa. Tarvittaessa saarekkeen voi mukavasti siirtää sivummalle, jolloin olohuoneeseen avautuu lisää tilaa.

Pitemmittä puheitta tässä ennen ja jälkeen kuvat. Olohuoneeseen hankittiin Jyskistä AARUP tv-taso ja LEJRE sohvapöytä. Valkoinen sohva on Ikean SÖDERHAMN ja myös pieni ALSEDA jakkara on Ikeasta.

Makuuhuoneeseen pedattiin ilmapatjasänky. Rottinkituoli ADEA on Ikeasta. Pienet TAPS yöpöydät ovat Jyskistä. Molempiin huoneisiin kiinnitettin taulut ilman reikien porausta kätevillä 3M taulunkiinnityspaloilla.

Advertisement

4 thoughts on “Kaksion myyntistailaus

    1. Kiitos; kyllä asunto muuttui täydellisesti ja on ostajallekkin kuvaavampi kun tietää miten voi kalusteita asetella ja mitä mahtuu mihinkin.

      Tykkää

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s